Aktualności - Krakchemia S.A.

Krakchemia S.A

Aktualności

Zmiana adresu siedziby Spółki

Krakchemia SA informuje, że od dnia 30 kwietnia 2018 uległ zmianie adres siedziby Spółki.

Nowy adres siedziby Spółki:
ul. Powstania Listopadowego 14, 30-298 Kraków

Targi PLASTPOL 2017

W dniach 23-26 maja 2017 KRAKCHEMIA S.A. uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w  Kielcach. Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję porozmawiać z naszymi przedstawicielami na temat obecnej i przyszłej współpracy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony nam czas.

Targi PLASTPOL 2016

W dniach 26-29 maja w Kielcach odbywały się XIX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Krakchemia S.A. uczestniczyła w tej wyjątkowej edycji targów, podczas których padł rekord liczby wystawców prezentujących swoją ofertę oraz zajmowanej powierzchni targowej - wystawiały się 803 firmy, a ekspozycja zajęła 30 tys. m kw. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony nam czas.

Krakchemia w lidze europejskich mistrzów dystrybucji

Na łamach miesięcznika Plastic Review przedstawiono zestawienie 50 Największych  Dystrybutorów Tworzyw Sztucznych i Surowców Chemicznych w Europie KRAKCHEMIA zajmuje 36 miejsce. Wartość  sprzedaży  firm  ujętych  w rankingu  odpowiada  za  ok.  85%  wartości  całego  europejskiego  biznesu  dystrybucji  w  obszarze  chemii  za  rok  2015.
      Ranking jest całkowicie reprezentatywny dla  europejskiego  rynku,  znaleźli  się  w nim wszyscy kluczowi gracze. W  rankingu  znalazło  się  trzech  polskich  reprezentantów. Wśród największych europejskich  dystrybutorów  biznesu  chemicznego jest  giełdowa  KRAKCHEMIA,  która zbudowała  skalę  swojego  biznesu  na współpracy  z  lokalnym  producentem poliolefin.

Cały artykuł dostępny w miesięczniku Plastic Review nr 9(180) str. 4.

Krakchemia S.A ponownie wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2015

Krakchemia S.A po raz kolejny znalazła się wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2015 (pierwszy raz w 2010 roku). Ranking Diamentów Miesięcznika Forbes nagradza te przedsiębiorstwa, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Zmiana adresu siedziby KRAKCHEMIA S.A.

Szanowni Państwo,

 Uprzejmie informujemy że od dnia 7 lipca 2014 roku ulega zmianie adres naszej Spółki.

czytaj więcej 

Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA 2014

   Wzorem lat ubiegłych w marcu br. gościliśmy na targach EPLA w Poznaniu. Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję porozmawiać z naszymi przedstawicielami na temat obecnej i przyszłej współpracy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony nam czas.

Chemia na całego

Krakchemia to dość rozpoznawalna nazwa na warszawskim parkiecie. Przedsiębiorstwo wygenerowało w roku 2011 niemal pół miliarda przychodów, a w 2012 przekroczyło tę barierę, notując obroty na poziomie 535,66 mln zł. Lata 2009-2012 (i nie tylko one) kończyły się, jak za chwilę uwidocznią nam odpowiednie tabele, zyskami – nie tylko na czysto, ale i na samej działalności operacyjnej.

czytaj więcej 

19 Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2013

W dniach 16-18.10.2013 przedstawiciele Krakchemii uczestniczyli w 19. Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2013, które są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Brało w nich udział ponad 3 tys. wystawców na ponad 168 tys. m kw. w 19 halach wystawienniczych.  Targi K 2013 są idealną platformę biznesową oraz miejscem wymiany inspirujących idei i podejmowania dalekosiężnych decyzji. Dają również możliwość do zapoznania się z nowościami na rynku tworzyw sztucznych oraz do nawiązania kontaktów biznesowych z nowymi kontrahentami.

XVII Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2013

W tym roku KRAKCHEMIA S.A. po raz kolejny brała udział w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach. Według informacji publikowanej na stronie organizatora, na tegorocznym PLASTPOLU zaprezentowało się blisko 700 wystawców z 33 krajów całego świata, a odwiedziło go blisko 17 tysięcy specjalistów. Jak co roku nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród stałych jak i nowych klientów z Polski i zagranicy.

czytaj więcej 

Krakchemia S.A ponownie wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2012

Krakchemia S.A po raz kolejny znalazła się wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2012 (pierwszy raz w 2010 roku). Ranking Diamentów Miesięcznika Forbes nagradza te przedsiębiorstwa, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Krakchemia SA wśród członków fundacji Plastics Europe Polska

W dniu 25.11.2011r. Krakchemia S.A. dołączyła do grona członków fundacji PlasticsEurope Polska. Jest to fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, działa w ramach ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope z siedzibą w Brukseli. Oddział polski należy do Regionu Europy Centralnej z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem, do którego poza Polską, Niemcami, Austrią i Szwajcarią, należą również Węgry, Słowenia, Słowacja, Republika Czeska, Litwa, Łotwa oraz Estonia.

czytaj więcej 

Nagroda Regional Forbes Corporate Social Responsability Awards

W dniu 30 listopada 2010 w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Forbes&TAURON Biznes Forum.  KRAKCHEMIA S.A. uczestniczyła w tym spotkaniu oraz odebrała nagrodę dla firm społecznie odpowiedzialnych Regional Forbes Corporate Social Responsability Awards. Nagroda ta honoruje firmy  wyróżniające się dbałością o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu.

Krakchemia S.A wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2010

Krakchemia S.A znalazła się wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2010 otrzymując wyróżnienie w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln PLN w województwie małopolskim. Ranking Diamentów Miesięcznika Forbes nagradza te przedsiębiorstwa, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Wartość Krakchemia S.A. wyliczona w rankingu w latach 2006 – 2008 wzrosła o 32.76%.

Podpisanie umowy handlowej z Wawa Medica Sp. z o.o.

Dnia 29 lipca 2009 roku Krakchemia S.A. podpisała umowę z firmą Wawa Medica sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest wyłączność na dystrybucję ulepszacza do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych o nazwie Velothene. Na mocy tej umowy Krakchemia SA jest wyłącznym dystrybutorem tego produktu na terenie Polski. 
Velothene to dodatek do tworzyw sztucznych podnoszący jakość otrzymanego produktu oraz znacznie obniżający kosztu procesu produkcyjnego.  Ulepszacz do polimerów o takim działaniu jest innowacją na rynku polskim.

Podpisanie umowy handlowej z BIAXPLEN HOLDING LLC

13 lipca 2009 KRAKCHEMIA S.A. podpisała umowę handlową z rosyjską firmą BIAXPLEN HOLDING LLC, na mocy której  KRAKCHEMIA S.A. uzyskała wyłączność na sprzedaż  produktów firmy BIAXPLEN HOLDING LLC na rynku polskim. Firma BIAXPLEN HOLDING LLC jest jednym z najbardziej liczących się na rosyjskim rynku producentem folii polipropylenowych.

XIII Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2009

W dniach 26-29 maja 2009 roku KRAKCHEMIA SA po raz kolejny brała udział w Targach PLASTPOL w Kielcach. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej Międzynarodowe Targi PLASTPOL są na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych. W tym roku na targach wystawiało się blisko 670 firm z 30 państw, a odwiedziło je ponad 16 000 osób. Stanowisko Krakchemii cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszych stałych klientów, ale także nowych, zarówno polskich jak i zagranicznych inwestorów. Mieliśmy przyjemność bliżej przedstawić Państwu naszą ofertę granulatów tworzyw sztucznych, wypełniaczy kredowych, jak również maszyn oraz urządzeń peryferyjnych do ich przetwórstwa. Było nam bardzo miło gościć Państwa na tak znanej międzynarodowej wystawie i jesteśmy przekonani, że nasze wspólne rozmowy przybliżą nas do owocnej współpracy.