Krakchemia S.A

Władze spółki Krakchemia S. A.

 

1.Rada Nadzorcza


Jerzy Mazgaj - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Główny akcjonariusz Alma Market S.A., studiował germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Od maja 1999 roku pełnił funkcję prezesa zarządu ALMA MARKET SA. Pełni również funkcje w spółkach zależnych od ALMA Market SA: w Krakchemia SA, - jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej, w ALMA Development Sp. z o.o., Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska Sp. z o.o., AM1 Sp. z o.o. i AM 2 Sp. z o.o. - jest Prezesem Zarządu. Od 2 lipca 2008 r. pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Vistula Group SA.
Jerzy Mazgaj jest także głównym udziałowcem spółki Premium Cigars Sp. z o.o. będącej wyłącznym przedstawicielem wszystkich marek cygar kubańskich w Polsce.
Jest członkiem: Rotary Club, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Izby Przemysłowo – Handlowej w Krakowie, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Krakowa oraz Polskiego Klubu Koneserów.

Barbara Mazgaj - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Od 1999 roku pełni funkcję członka Rady Nadzorczej ALMA MARKET S.A., a w latach 2004 - 2011 była Przewodniczącą Rady Nadzorczej Alma Market S.A. Od 2011 do 2014 roku pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej.
Barbara Mazgaj od wielu lat jest zaangażowana w działalność handlową wraz ze swoim mężem.
W latach 2004 - 2007 roku pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej w spółce Krakchemia S.A. Od 2010 roku jest Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Krakchemia S.A.
Posiada wykształcenie wyższe. Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie.

Katarzyna Siedlecka-Hajbos - Członek Rady Nadzorczej

Magister ekonomii na Wyższej Szkole Biznesu w Warszawie. W 2008 pracownik banku hurtowego West LB Bank Polska. W latach 2009-2013 piastowała stanowisko Dyrektora Zarządzającego producenta stolarki okiennej pcv oraz aluminium „DELTA OKNA” w Augustynowie. W tym czasie stworzyła innowacyjny podręcznik operacyjny, określający procedury prowadzenia działalności w ramach franczyzy, który był szeroko komentowany i nagradzany w prasie ogólnopolskiej. Od 2013 roku jest nieprzerwanie osobą współzarządzającą funduszem nieruchomościowym RETAIL PARK. W 2015 roku została współzałożycielem Spółki produkcyjnej w branży druku 3D, TECHNOLOGY –APPLIED, która w 2016 roku została uznana za jeden z 6-ciu najlepszych startupów w kraju. Od 2015 roku pozostaje jednym z udziałowców Spółki Red Ocean Group, która zajmuje pozycję jednego z wiodących podmiotów na rynku kompleksowych usług IT oraz doradczych.

Władysław Kardasiński – Sekretarz Rady Nadzorczej

Jest emerytowanym żołnierzem zawodowym. Posiada wykształcenie średnie, administracyjno-prawne, szkoła oficerska. W latach 2003-2016 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Alma Market S.A.

 Marek Frydrych– Członek Rady Nadzorczej

Urodzony w 1959 roku, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Państwowego Moskiewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Karierę zawodową rozpoczynał w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie, a następnie w Konsulacie Generalnych w Szanghaju. W latach 1992 - 2002 był Dyrektorem Zarządzającym w Troy Corporation Ltd w Hong Kongu, a następnie Prezesem Zarządu w Troy International Trading. Od 2002 roku Dyrektor Wykonawczy Sunningwell International Ltd w Hong Kongu, a od 2009 roku w Zarządzie Sunningwell International Polska Sp. z o.o. najpierw jako Członek Zarządu, a od 2017 Prezes Zarządu.

 

 

2.Zarząd spółki

Andrzej Zdebski – Prezes Zarządu

Andrzej Zdebski – adwokat , menedżer , działacz samorządów gospodarczych. Prezes Zarządu Krakchemia S.A., Konsul Honorowy Republiki Chile w Krakowie, Radca IPH w Krakowie, Członek RN KCI SA i Cliffsidebrokers SA, członek Zarządu ISS. W przeszłości m.in. : asystent w KPMP UJ w Krakowie, wiceminister gospodarki i pracy , Prezes Zarządu PAIiIZ , dyrektor w sektorze bankowym, członek RN: BGK SA, BGŻ SA, Unimil SA, Zelmer SA, MPL Balice w Krakowie, wieloletni Prezydent IPH w Krakowie.

Łukasz Adach – Wiceprezes Zarządu

Łukasz Adach posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz IESE University of Navarra w Barcelonie.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobył pracując w bankach komercyjnych w Polsce i za granicą. Od dziesięciu lat zajmuje się świadczeniem usług doradczych z zakresu zarządzania, finansów i restrukturyzacji.
Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 1097, certyfikat PRINCE-2. Biegle włada językiem polskim, angielskim, a także w stopniu podstawowym językiem niemieckim, rosyjskim i duńskim.
Pełni funkcję Prezesa Zarządu w ADAH Sp. z o.o. – spółce zajmującej się doradztwem biznesowym oraz Członka Rady Nadzorczej w Terravita Sp. z o.o., Poznań oraz Dent-a-Medical S.A., Kraków